Українська мова – любимо, шануємо, вивчаємо!

День української писемності та мови відзначають щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Нестор Літописець був монахом і першим давньоукраїнським письменником і літописцем, першим нашим істориком.

Назву «українська мова» вживали, починаючи з XVI ст., на позначення мови українських земель. Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова в Україні має державний статус.

 

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються і українці за кордоном, а також численні іноземці, дипломати. Найголовніше в ньому – це і перевірка знань, а також солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

У нашій школі є гарні традиції святкування цього улюбленого свята. Відбуваються флешмоби, конкурси читання віршів, вікторини, діти радо створюють проекти про українську мову. Наші учні завжди активні учасники і неодноразові переможці конкурсу ім. Петра Яцика, а вчителі охоче приєднуються до написання радіодиктанту.

Цього року святковий день припав на період дистанційного навчання, зустрітися всім у школі неможливо… Але святкування відбулося онлайн у кожному класі.

Майбутні випускники 4-А класу з вчителькою п.Богданою Костів підготували спогади своїх святкувань за 4 роки у “Джерельці”.

А наші найменші – першокласники з 1-Б класу разом з вчителькою п.Наталею Ренчкою теж гарно підготувалися і привітали усіх. Це їх перше свято у “Джерельці”.

© Dzhereltse. All rights reserved 2024. 
Facebook | YouTube